Polecane obiekty

Historia

Pierwsze wzmianki na temat wioski Wicie pochodzą z XV stulecia. w XV i XVI stuleciu wioska była ośrodkiem handlu rybami, a także działała w niej karczma piwowara z Darłowa.
Początkowo wioska położona była na mierzei oddzielającej jezioro Kopań od morza. Ciężkie warunki atmosferyczne, a także liczne sztormy, powodzie i ruchome wydmy powodowały że miejscowość przenoszono kilkukrotnie, aby ostatecznie znaleźć się w dzisiejszym miejscu. Wioska była zdobyta podczas Potopu Szwedzkiego.
Poprzez te wszystkie lata wioska miała wile nazw: początkowo Clonnevytze, Klonneuitze, potem przez dłuższy czas - do końca II Wojny Światowej - Vitte, na krótko po wojnie Witowo, Wistowo, a od 1951 roku ostatecznie Wicie.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Bogata historia WicieAutor: Wicieprzygoda
    Wicie to bardzo stara miejscowość. Podejrzewa się że miejsce to zagospodarował człowiek już w zamie...
    Wicie to bardzo stara miejscowość. Podejrzewa się że miejsce to zagospodarował człowiek już w zamierzchłych czasach kiedy odległość od morza wynosiła kilka kilometrów. Atrakcyjności tego terenu sprzyjało bogate w ryby jezioro Kopań które istniało od czasów ostatniego zlodowacenia Północnopolskiego. To bardzo bogate historycznie tereny, warte odwiedzenia, szczególnie latem kiedy wszystko kwitnie, pachnie lasem i łąkami, szumi letnim morzem i wiatrem. Dla zainteresowanych atrakcjami i historią Wicia polecam blog miejscowości
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 811 081, Dziś: 154, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem